ראש המועצה פינקי (פנחס) זוארץ הלך לעולמו בגיל 52

פינקי זוארץ

פינקי זוארץ ז"ל

פנחס זוארץ, לשעבר מפקד החטיבה הדרומית בעזה, מת מדום לב בגיל 52

אלוף-משנה (במיל') וראש המועצה המקומית בנימינה-גבעת עדה, פנחס (פינקי) זוארץ, הלךלעולמו בגיל 52, לאחר שקיבל דום לב במהלך טיול בווייטנאם. משרד החוץ אישר את דבר מותו, והשגרירות במדינה מסייעת למשפחה ופועלת להשבת גופתו של זוארץ ארצה. זוארץ נפצע בשנת 2004, חודשיים לפני סיום תפקידו כמפקד חטיבה בעזה, מפיצוץ מטען חבלה סמוך להתנחלות מורג. הוא נפגע באורח בינוני, ורגלו נקטעה.

במהלך הקריירה הצבאית שלו כיהן זוארץ, בין היתר, כמפקד עוצבת שועלי מרום וכמפקד החטיבה הדרומית ברצועת עזה ופיקד עליה במהלך האינתיפאדה השנייה וכן בעת אסונות הנגמ"שים. ב-8 ביולי 2004, בעת סיור בסמוך למורג, נפצע זוארץ ממטען חבלה רב עוצמה וכף רגלו נקטעה. באוקטובר 2013, לאחר שחזר ארצה משליחות בארצות הברית, נבחר לעמוד בראשות המועצה המקומית בנימינה-גבעת עדה. זוארץ הותיר אחריו אישה, שני בנים ושתי בנות.

רבים במערכת הפוליטית, כמו גם בכירים בצה"ל בעבר ובהווה, נפרדו מזוארץ. שר הביטחון, אביגדור ליברמן, ספד לו בעמוד הפייסבוק שלו וכתב אמש כי שמע בצער על מותו של "לוחם ומפקד שכיהן בין היתר כמפקד עוצבת שועלי מרום וכמפקד החטיבה הדרומית ברצועת עזה". עוד הוסיף שר הביטחון כי "זוארץ שילם מחיר כבד כשנפצע קשה ואיבד את כף רגלו, אחר כך הוא הוכיח מהי נחישות אמיתית כששב לשירות פעיל. אני משתתף בצער המשפחה. יהי זכרו ברוך".

Leave a Reply